X

Download Adolf Hitler Slides PowerPoint Presentation

SlidesFinder-Advertising-Design.jpg

Login   OR  Register
X


Iframe embed code :Presentation url :

X

Description :

View and free download Adolf Hitler Slides powerpoint presentation which is uploaded by honey an active user in belonging ppt presentation News & Politics category.

Tags :

Adolf Hitler Slides | politics | political leaders | leaders

Home / News & Politics / News & Politics Presentations / Adolf Hitler Slides PowerPoint Presentation

Adolf Hitler Slides PowerPoint Presentation

Ppt Presentation Embed Code   Zoom Ppt Presentation

PowerPoint is the world's most popular presentation software which can let you create professional Adolf Hitler Slides powerpoint presentation easily and in no time. This helps you give your presentation on Adolf Hitler Slides in a conference, a school lecture, a business proposal, in a webinar and business and professional representations.

The uploader spent his/her valuable time to create this Adolf Hitler Slides powerpoint presentation slides, to share his/her useful content with the world. This ppt presentation uploaded by slidesfinder in News & Politics ppt presentation category is available for free download,and can be used according to your industries like finance, marketing, education, health and many more.

About This Presentation

Slide 1 - ADOLF HITLER 1889-1945 Autori: Marija Rančić, Marianna Rétiová
Slide 2 - MLADOSŤ Adolf Hitler sa narodil 20. apríla 1889, večer o 18:30 v hostinci u Pomorantza, v malej rakúskej dedinke Brunau nad Innom blízko hraníc s nemeckým Bavorskom Rodičia sa volali Klára Pölzlová a Alois Schicklgruber. Malý Adolf Hitler Otec Alois Schicklgruber Hitlerova tvorba
Slide 3 - I. SVETOVÁ VOJNA Zavraždenie arcivojvodu Františka Ferdinanda , dediča rakúsko-uhorskej ríše a jeho manželky, v Sarajeve 28. júna 1914 rozpútalo dovtedy najkrvavejší konflikt v dejinách ľudstva 11. novembra 1918 Nemecko podpísalo prímerie a 1. svetová vojna sa skončila. Formálne sa vojna skončila na mierovej konferencii, ktorá sa začala v roku 1919.
Slide 4 - Napísal knihu Mein Kampf 30.1. 1923 bol vymenovaný za ríšskeho kancelára MEDZIVOJNOVÉ OBDOBIE
Slide 5 - II. SVETOVÁ VOJNA Druhá svetová vojna sa začala 1. septembra 1939 o 4.40 ráno prepadnutím ničnetušiaceho Poľska skončila v noci z 8. na 9. mája 1945 kapituláciou Nemecka
Slide 6 - HITLER A EVA BRAUNOVÁ Eva Braunová bola Hitlerova milenka
Slide 7 - HITLER A ATENTÁTY Prvý sa uskutočnil v novembri 1939 pri príležitosti výročia Hitlerovho puču v mníchovskej pivárni Druhý atentát sa uskutočnil 20. júla 1944 v komplexe bunkrov ,,Vlčí brloh“ počas jednej porady.
Slide 8 - KONIEC ŽIVOTA Adolf Hitler sa 30. apríla 1945 okolo 4.00 hod ráno v podzemnom bunkri ríšskeho kancelárstva zastrelil.
Slide 9 - KONIEC Informácie boli použité z : www.vsetkoz2svetovejvojny.estranky.cz www.slovensko39-45.estranky.sk